Aprílový ještěr

=============================================

Pořádá dne 31. března 2018, - 25. ročník akce

APRÍLOVÝ JEŠTĚR

Turistická akce - jde o jednodenní turistický pochod včetně cyklistické turistické i dálkové                                     jízdy v okolí České Třebové, směřující až do Orlických hor. Akce se koná v                                   období proměnlivého počasí, nicméně i to má svoji romantiku a lze si i                                         zažertovat.

IVV akce - v letošním roce je tato akce zařazena do plnění podmínek předmětné soutěže a                        bude k mání příslušné razítko včetně možnosti zakoupení potřebného záznamníku.

ší trasy jsou vedeny většinou po turisticky značených cestách, cyklotrasy vedou po zpevněných lesních cestách a po vedlejších silnicích.

Každý účastník obdrží na startu popis zvolené trasy s mapovým vyobrazením, jinak turistická mapa - 1:50 000 Českomoravské mezihoří, Českotřebovsko a Svitavsko.

Akce Toulavý kočárek - trasa Liščí stopou a Městský okruh IVV je určen pro ty nejmenší                                                     účastníky a mládež a bude na nich možnost plnit jisté soutěžní úkoly                                             za drobné sladké i věcné odměny. Účast lze uskutečnit i s kočárkem                                             dle vlastní úpravy trasy. Otevřena bude rozhledna na Kozlovském                                                 kopci.

Prezentace a start - ve foyer Restaurace Národní dům v České Třebové.

Cíl všech tras akce - v prostorách Restaurace Národní dům v České Třebové.

Sobota 31. 03. - pěší trasy na 4, 7, 12, a 16 kilometrů.

- cyklotrasy na 40, 60, 80 a 100 kilometrů.

Startovné "á" - plné startovné je pro dospělé účastníky akce a činí 30, -- Kč.

- snížené startovné je pro členy KČT a mládež a činí 20, -- Kč.

- nejnižší startovné je určené pro předškoláky a činí 10, -- Kč.

Občerstvení - na trasách z vlastních zásob a v restauracích, v cíli pak možnost jídla v                                          Restauraci Národní dům nebo ve městě.

Odměna - Pamětní list a pro děti překvapení.

Start od 08.00 do 11.00 hodin.

Cíl od 11.00 do 17.00 hodin.

Pozvání odboru KČT Česká Třebová

--- Srdečně zveme všechny příznivce pěší turistiky a rovněž cykloturistiky.

--- Srdečně zveme i ty nejmenší vyznavače pohybu a také veškerou mládež.

--- Srdečně zveme do krásné přírody a za zajímavostmi našeho města i okolí.

Vedoucí akce -                                                                                                                             cvičitel turistiky Zahradník Pavel, telefon +420 608 333 357, e-mail Savignat@email.cz

=================================================================================

Důležitá informace k bezpečnosti !

Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu při pohybu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky. Pro cyklisty je pak důležité, aby jejich kola splňovala ty nejzákladnější parametry vybavenosti dle příslušného zákona.

Etický kodex Klubu českých turistů odboru pro pohyb na všech turisticky značených i neznačených cestách i mimo ně, bude vyvěšen u prezentace na startu akce.

===============================================================================

............................ Materiály ke stažení ..............................