Putování                                        za Třebovským kohoutem

======================================

Pořádá ve dnech 19. a 20. května 2018, - 42. ročník akce

Putování za Třebovským kohoutem

Dálkový turistický pochod včetně cyklotras je akcí dvoudenní, ale je možná účast i na libovolný den. Pochod je zařazen mezi akce

"DVOUSTOVKA" a IVV.

Akce je dále zařazena mezi významné akce ústředí v projektu

100 LET REPUBLIKY A 130 LET KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ

Prezentace a start - u budovy Gymnázia, Tyršovo náměstí v České Třebové.

Sobota 19. 5. - pěší trasy na 15, 25, 35 a 50 kilometrů.                                                                                           - cyklotrasy na 45 až 100 kilometrů.                                                                                                   - zařazena i tajná 12-ti kilometrová trasa po neznačených cestách s GPSkou,                             hledáním ukrytých kontrolních bodů a pokladu po vzoru geocachingu.

Trasy sobotní - pěší i cyklotrasy jsou směrovány na naučnou stezku "Údolím Skuhrovského                                potoka" a k přírodní rezervaci Třebovské stěny.

- Cíl je v Srnově u restaurace "Na Hrázi".

Neděle 20. 5. - pěší trasy na 15, 25, 35 a 50 kilometrů.                                                                                          - cyklotrasy na 20 až 50 kilometrů.

Trasy nedělní - pěší vedou do oblasti Semanínských stezek, cyklotrasy na Litomyšlsko a                                  Svitavsko.

Cíl je u chaty Maxe Švabinského na Kozlovském kopci.

Start po oba dny od 6.00 do 9.30 hodin.                                         Cíl od 9.00 do 18.00 hodin.

Akce Toulavý kočárek pro děti i s rodiči - v sobotu je 6ti kilometrová vycházka na naučnou                                                                            stezku "Údolím Skuhrovského potoka" a v neděli                                                                          trasa přes Osadu Křivolík s výstupem k rozhledně                                                                          na Kozlovském kopci. Po oba dny bude plnění                                                                                dětských soutěží a her za sladké odměny.

Start po oba dny u Gymnázia od 7.30 do 11.00 hodin.

Ubytování - je zajištěno v tělocvičně Gymnázia ve vlastních spacích pytlích, včetně úschovy                          zavazadel, a to od pátku od 8.00 do neděle do 10.00 hodin.

Občerstvení - na trasách z vlastních zásob, v cíli možnost jídla a pití v sobotu v Srnově v                                    restauraci "Na Hrázi" a v neděli v chatě Maxe Švabinského na Kozlovském                                  kopci.

Startovné - Děti do 6 ti let zdarma, Toulavý kočárek trasy 10, -- Kč, všechny ostatní trasy                                včetně geocachingu 30, -- Kč.

Odměna - Pamětní list, medaile nebo odznak putování v nové barvě.

Během putování je možno plnit i podmínky IVV "Městský okruh" a "Příměstskou trasu". Turisté, kteří plní záznamník OTO Českotřebovsko I, získají odznak při dvoudenní účasti na DEP.

==================================================================================

Další akce odboru KČT Česká Třebová v roce 2018

--- 15. ročník Novoroční výstup na Kozlovský kopec.                                                                        --- 18. ročník Cyklojízda na hrad Cimburk.                                                                                           --- 24. ročník Zimní táboření a 25. ročník Aprílový ještěr.

Termíny konání jsou uvedeny v kalendáři akcí KČT i oblasti Pardubický kraj.

Na těchto akcích budou v prodeji záznamníky OTO Českotřebovsko I., nově vydaný OTO Českotřebovsko II., OTO Ústeckoorlicko, IVV Městský okruh České Třebové a záznamník Českomoravské mezihoří.

Informace i zaslání záznamníků zajistí - paní Iveta Trčková, Boženy Němcové 793, 560 02                                                                           Česká Třebová, telefon +420 602 144 116.                                                                                       - pan Rudolf Fibigar, Jiráskova 773/8, 560 02 Česká                                                                         Třebová, telefon +420 731 953 705.

Pozvání odboru KČT Česká Třebová

--- Srdečně zveme všechny příznivce pěší turistiky a cykloturistiky, všechny vyznavače              dálkových a turistických pochodů i geocachisty.

--- Srdečně zveme všechny k poznání krásné přírody a zajímavostí našeho města i jeho              blízkého okolí.

--- Srdečně zveme i ty nejmenší vyznavače pohybu a veškerou mládež, včetně možnosti            vstupu do organizace s Reklamahistorií.

KČT, odbor Česká Třebová

............................ Materiály ke stažení ..............................